Strona główna Dodaj do ulubionych Napisz do nas
O nas|Aktualności|Galeria|Dziennik wypraw|Kontakt
   
Ferraty w Dachstein i wspinanie w Adlitzgraben

Długo nie udawało nam się wybrać gdzieś razem. Ostatnio królowała wspinaczka, do której wszyscy czujemy coraz większy sentyment. Ale dlugi weekend się zbliżał, myśleliśmy o nim w kontekście zmierzenia się z jakimś czterotysięcznikiem alpejskim. Niestety ograniczenia czasowe nie dały nam w tym roku podjąć tego wyzwania. Co się odwlecze...

W związku z tym zdecydowaliśmy się spędzić trzydniowy długi weekend w Austrii. Przygotowania poprowadził Marek - i chwała mu za to! :)

Udało nam się przejść dość wymagającą kondycyjnie (z podejściem i zejściem do Ramsau) ferratę Ramsauer w sobotę, na niedzielę, kiedy prognozy zapowiadały dobrą pogodę zostawiliśmy sobie największy smaczek - ferratę Johan - wycena E (bardzo trudna). 450 metrów przewyższenia, 4 godziny wspinaczki - czysta przyjemność.

W niedzielę, kiedy pogoda miała się zepsuć zaplanowaliśmy powrót z atrakcją - wspinaczką w podwiedeńskim rejonie Adlitzgraben. Plan udało się zrealizować - i tu znowu zachwyt każdego z nas. Piękne, wysokie skały, zróżnicowane pod względem trudności trasy (czytaj - były również takie, z którymi Symon i ja mogliśmy się zmierzyć).

Dla zainteresowanych opis w dzienniku wypraw oraz galeria (będzie uzupełniona).

Luk.

Dodaj komentarz
TAK
1843
NIE
1796
Czy ten artykuł był dla Ciebie ciekawy?
Aby oddać głos, kliknij na rączkę
Aktualnie brak komentarzy!
GADABOUT.PL
projekt i wykonanie m3.net

Ta strona używa plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zamknij