Strona główna Dodaj do ulubionych Napisz do nas
O nas|Aktualności|Galeria|Dziennik wypraw|Kontakt
   
Alpy Julijskie - Triglav, Rjavina

 Wreszcie nadszedł październik !! Wszystkie piękne Pogodynki wskazywały na swoich mapach synoptycznych- pełne słońce i wysokie temperatury , nawet te Słoweńskie. Planowany wyjazd mógł zostać zrealizowany. Cel - Alpy Julijskie i najwyższy szczyt - Triglav.  

Trójgłowy(Triglav)  znajduje się w herbie i na fladze Słowenii. Jest to szczyt, który popularnością dorównuje Giewontowi w tym małym pięknym kraju.  Nazwa wiąze się ze starymi słowiańskimi wierzeniami, wg których na szczycie miał swoją miejscówke Trojan (bótstwo wody, ziemi i podziemi). Sprawdziliśmy to  - nie było go tam. W poszukiwaniu gada, w drugi dzień poszliśmy na Rjavinę. Tam to się działo.
Jak zwykle zdjęcia z wyprawy w dziale 'Galeria'. Opis wycieczki w dzienniku wypraw.


P.S. Naprawdę mozna komentować :))
(Saymon)

  

Dodaj komentarz
TAK
1606
NIE
1612
Czy ten artykuł był dla Ciebie ciekawy?
Aby oddać głos, kliknij na rączkę
Gratulacje!
za przełamanie kolejnej granicy i zdobycia następnych szczytów! Już dawno nie widziałem zdjęć, które ( pewnie nie tak jak w realu) oddają piękno gór i całej otoczki wokół. Świetne!
2010-10-12 19:25:46
Radek
Poprawka
* National Geographic :)
2010-10-10 22:35:55
Piotrek
Panowie Świata Na Dachu Słowenii
Gratuluję wyprawy. Zdjęcia jak z czasopisma National Geograpfic. Dobrze, że je podpisujecie, to duży plus, wiadomo co się ogląda. Szkoda, że nie spotkaliście Trojana, ale przypuszczam, że byliście przygotowani na spotkanie z nim twarzą w twarz (a dokładnie: dwoma twarzami w trzy twarze) :-).
2010-10-10 22:31:32
Piotrek
GADABOUT.PL
projekt i wykonanie m3.net

Ta strona używa plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zamknij